
Skupina Rosatom otvorila pobočku v Českej republike
Kľúčovou úlohou novo otvoreného zastúpenia bude zapojiť čo najviac českých spoločností do globálneho reťazca skupiny Rosatom pre realizáciu jej projektov v Rusku, v Českej republike i v ďalších krajinách, uviedla firma vo svojej tlačovej správe.
„Otvárame naše zastúpenie v zahraničí, aby sme do všetkých podrobností predstavili ruský jadrový priemysel a jeho najmodernejšie technológie. To pomáha k nadväzovaniu a k ďalšiemu rozvoju vzťahov s tamojšou priemyselnou základňou, s vedeckými a akademickými inštitúciami,” uviedol námestník generálneho riaditeľa pre medzinárodný obchod a rozvoj korporácie Rosatomu Kirill Komarov.
Rosatom jej jedným z dvoch účastníkov tendra na dostavbu dvoch blokov v Jadrovej elektrárni Temelín. Uchádza sa o ňu prostredníctvom Atomstrojexportu v konzorciu s ďalšou ruskou spoločnosťou Gidropress a českou firmou Škoda JS. Ich súperom je americký Westinghouse.
Rosatom združuje viac než 250 podnikov a vedeckých inštitúcií, v súčasnosti stavia 28 jadrových blokov v rôznej fázy realizácie, pričom 19 z nich sa nachádza mimo územia Ruskej federácie.
ČTK, energia
K téme
