Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
morska tazba
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
morská ťažba Foto: Flickr.com/ Strocchi (licencia Creative Commons)
24. septembra 2012 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Nórski zamestnanci ropného servisu sa dohodli na mzdách

Obe strany sa dohodli na zvýšení miezd pre 5.800 zamestnancov ropného servisu pre budúci rok o 4,5 %, oznámili vyjednávači oboch strán. Návrh zmluvy dostanú tento týždeň na vyjadrenie členovia odborov, uviedol odborový zväz Industri Energi.

Zamestnanci ropných služieb v auguste dočasne odišli z rokovania so zamestnávateľmi a pohrozili, že v októbri vstúpia do štrajku. Čakalo sa, že obe strany budú musieť začiatkom budúceho mesiaca začať rokovania v rámci núteného sprostredkovania.

Na prelome júna a júla Nórsko zasiahol 16-denný štrajk zamestnancov ropných plošín, ktorý zastavil 13 % dennej ťažby ropy a plynu. Nórska vláda nakoniec vstúpila do sporu, pretože hrozilo odstavenie všetky nórskej produkcie, a v záujme zachovania reputácie krajiny ako stabilného vývozcu, štrajk zakázala. Ťažba ropy a plynu sa na nórskej ekonomike podieľa asi z 20 percent.

Nórsko je ôsmym najväčším vývozcom ropy na svete a druhým najväčším vývozcom plynu. Nórski zamestnanci ropných plošín sú najlepšie platení na svete.

Zdroj: ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.