Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2013 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Ceny ropy vzrástli

Podľa inštitútu v týždni do 1. novembra klesli zásoby benzínu o 4,29 milióna barelov a zásoby ďalších ropných destilátov sa znížili o 2,73 milióna barelov. Zásoby ropy v Spojených štátoch, ktoré sú ich najväčším spotrebiteľom, aj minulý týždeň vzrástli, a to o 870.000 barelov.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v decembri sa dnes krátko popoludní v Singapure predával za 93,99 USD (69,65 eura). To je o 62 centov viac, ako v predchádzajúci deň, keď sa cena kontraktu prepadla o 1,25 USD a obchodovanie uzavrel na úrovni 93,37 USD/barel.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent dnes vzrástla o 75 centov na 106,08 USD za barel.

(1 EUR = 1,3494 USD)

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.