Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pohľad na Hlavnú ulicu pri Štátnom divadle v Košiciach počas mimoriadnej situácie v súvislosti s výskytom ochorenia COVID-19 spôsobeným koronavírusom (2019-nCoV) na Slovensku. Košice, 20. marec 2020.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Ivan Fleischer
10. augusta 2020 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Najviac zaplatili za teplo v domácnostiach v Košickom a Bratislavskom kraji

Priemerná cena tepla bola na Slovensku v minulom roku na úrovni 0,0824 eura za kilowatthodinu. Rok predtým pritom domácnosti pripojené na centrálne zásobovanie teplom platili za jednu kilowatthodinu tepla v priemere 0,0769 eura.

Ročné náklady jednej domácnosti na teplo, vykurovanie a prípravu teplej úžitkovej vody s daňou z pridanej hodnoty predstavovali 608 eur, čo je oproti roku 2018 nárast o 4,8 %. Tento nárast je spôsobený vyššou cenou tepla o 7,1 %,“ informoval regulačný úrad.

V minulom roku výrobu, distribúciu a dodávku tepla zabezpečovalo 351 dodávateľov tepla. Celková dodávka tepla predstavovala 15 173 gigawatthodín, čo je o 0,2 % menej ako v roku 2018.

Približne polovica z celkovej dodávky tepla sa spotrebuje len na vykurovanie objektov. Tento objem je priamo závislý od klimatických podmienok a úsporných opatrení na strane konečných spotrebiteľov. Minulý rok bol o približne 3,3 % studenší ako rok 2018,“ konštatoval regulátor. Najviac tepla sa na Slovensku vlani vyrábalo zo zemného plynu, a to viac ako 50 %. Nasleduje biomasa (19 %), uhlie (18 %), olej (10 %) a bioplyn (3 %).

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.