Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. mája 2013 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Zvýšené poplatky za dovoz plynu neovplyvnia koncové ceny

Zvýšené poplatky za dovoz plynu zo západu na východ, na vstupných bodoch v Lanžhote a Baumgartene, nebudú mať vplyv na koncové ceny pre spotrebiteľov. „Zvýšenie týchto poplatkov nebude mať vplyv na koncovú cenu plynu pre odberateľov,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca Úradu pre reguláciu sieťových odvetví SR (ÚRSO) Miroslav Lupták. Regulačný úrad podľa neho zvýšil poplatky na spomínaných vstupných bodoch do slovenskej prepravnej siete spoločnosti Eustream na úroveň ostatných štátoch Európskej únie.

Regulátor sa rozhodol zvýšiť vstupné poplatky pre rast objemu plynu prepravovaného zo západu na východ. Rozhodujúci tok ruského plynu má podľa ÚRSO prúdiť cez Eustream opačným smerom. „Nastal stav, že pre plyn z Ruska sa využívali iné prepravné cesty ako cez Slovensko, čím Eustream a jeho väčšinový akcionár Slovenská republika prichádzali o platby za prepravu plynu. Zvýšenie vstupných poplatkov je opatrením, ktoré má ochrániť využitie slovenskej prepravnej siete na prepravu ruského plynu do Európy, čo je vo výsostnom záujme Slovenska,“ konštatoval Lupták.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.