EkoFond prináša do škôl tému obnoviteľných zdrojov energie
Dnešná odborná konferencia s názvom Trendy v oblasti progresívnych technológií na báze OZE bola určená predovšetkým malým a stredným podnikom aktívnym v oblasti obnoviteľných zdrojov energie (OZE), ale aj študentom študijného odboru Technik energetických zariadení budov a odbornej verejnosti. Jej cieľom bolo vytvoriť informačnú platformu pre výmenu praktických skúseností a názorov na aktuálne trendy a výzvy vo využívaní obnoviteľných zdrojov energie. Na konferencii zazneli príklady úspešného využitia OZE v Českej republike a Rakúsku, ďalšie príspevky sa zaoberali praktickými témami ako napríklad tepelné čerpadlá a mikrokogeneračné jednotky a ich využitie v praxi ako aj novinkami z európskej legislatívy.
Konferencia je súčasťou projektu, ktorý rieši začleňovanie energetickej efektívnosti a OZE do odborného vzdelávania na Slovensku. EkoFond je realizátorom projektu REFUGE (Renewable Energy for Future Generations – Obnoviteľné zdroje pre budúce generácie), ktorý je podporený Európskou komisiou v rámci Programu celoživotného vzdelávania – podprogramu Leonardo da Vinci. Medzinárodný projektový tím, do ktorého sú zapojené viaceré stredné školy a podnikateľské subjekty, má za úlohu identifikovať a analyzovať nové povolania a pracovné pozície v oblasti OZE a energetiky ako takej a prispôsobiť ich slovenským pomerom a zároveň pripraviť učebné texty pre oblasť OZE pre stredné a základné školy.
„Som rada, že projektu REFUGE sa darí reagovať na aktuálne potreby slovenského školstva a riešiť praktické pomôcky pre učiteľov a žiakov. Na dnešnej konferencii sme predstavili príručku pre pedagógov so základnými informáciami o možnostiach uplatnenia v oblasti obnoviteľných zdrojov a energetiky vôbec. Keďže oblasť OZE je relatívne nová a stále sa pomerne dynamicky vyvíja, pre pedagógov bude takýto komplexný materiál bezpochyby prínosom,“ zdôraznila Eva Guliková, správkyňa EkoFondu.
Bližšie informácie o projekte REFUGE sú na webovej stránke www.refuge.ekofond.sk
Zdroj: SPP