Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. marca 2013 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Ceny ropy klesli, WTI sa dostala pod hranicu 90 USD za barel

Aj slabšie, ako očakávané výsledky čínskej ekonomiky, ktorá je po USA druhým najväčším spotrebiteľom ropy na svete, dnes prispeli k poklesu jej cien, rovnako ako obavy z pomalého zotavovania eurozóny z krízy.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy WTI s dodávkou v apríli sa dnes o 18.25 SEČ predával za 89,74 USD (68,99 eura). To je o 95 centov menej ako v predchádzajúci týždeň na konci obchodovania. WTI za ostatný mesiac zlacnela o približne 8 USD za barel.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent, od ktorej sa odvíjajú ceny ropy na svetových trhoch dnes klesla o 38 centov na 110,02 USD/barel.

(1 EUR = 1,3007 USD)

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.