INEA, Gaz-System a Eustream podpísali grantovú dohodu

Bratislava/Brusel/Varšava 20. decembra (TASR) - Výkonná agentúra pre inovácie a siete (INEA), Gaz-System a Eustream podpísali v pondelok 18. decembra grantovú dohodu týkajúcu sa stavebných prác na projekte poľsko-slovenského plynárenského prepojenia.

V prípade plánovaného projektu poľsko-slovenského plynárenského prepojenia ide o plynovod, z ktorého približne 59 kilometrov sa bude nachádzať v Poľsku a 106 kilometrov na slovenskom území.

Podpísaná grantová dohoda umožní prevádzkovateľom prenosových sústav zemného plynu v Poľsku a na Slovensku získať finančnú podporu od Európskej únie (EÚ) v rámci výzvy "Spájame Európu" (Connecting Europe Facility, CEF) v celkovej hodnote približne 107,7 milióna eur (z toho 55,2 milióna eur pre Eustream a 52,5 milióna pre Gaz-System).

Projekt poľsko-slovenského plynárenského prepojenia získal jednu z najväčších podpôr z 18 projektov vybraných v rámci výzvy 2016 CEF. "Podpísanie grantovej dohody na stavebné práce poskytuje spoľahlivý základ pre ďalšiu realizáciu projektu," uviedol generálny riaditeľ firmy Eustream Rastislav Ňukovič.

Copyright © TASR 2017

Odborní partneri