SIEA: V 18. kole projektu Zelenej domácnostiam sa vydalo 588 poukážok

Bratislava 26. januára (TASR) - V 18. kole projektu podpory malých obnoviteľných zdrojov energie (OZE) Zelená domácnostiam získalo poukážky na fotovoltické panely 588 domácností v mimobratislavských regiónoch. Medzi vydanými poukážkami je 143 bez využitia elektrickej akumulácie. Uviedla pre TASR Sylvia Pálková, manažérka komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA).

"Kolo s alokáciou 1,65 milióna eur bolo uzatvorené v súlade s osobitnými podmienkami projektu Zelená domácnostiam po prekročení vyčlenenej čiastky o 10 % po viac ako deviatich minútach. Vzápätí systém žiadosti aj vyhodnotil," spresnila.

Upozornila, že do 30 dní od vydania musia podľa nej domácnosti poukážky spolu so zmluvami odovzdať zhotoviteľom. Na ich využitie a podanie žiadostí o preplatenie majú 3 mesiace.

Avizovala zároveň, že najbližšie 19. kolo projektu Zelená domácnostiam je určené pre zariadenia na výrobu tepla v mimobratislavských regiónoch. Kolo bude otvorené 6. februára 2018 o 15. hod. K dispozícii budú poukážky v hodnote 2,35 milióna eur.

Copyright © TASR 2018

Odborní partneri