Fotovoltický gigant chce vstúpiť na alternatívny trh pražskej burzy

Medzinárodná fotovoltická spoločnosť s českými koreňmi Photon Energy chce vstúpiť na pražskú burzu. Bez ďalších podrobností o tom informoval hovorca spoločnosti Jan Krčmář. Akcie Photon Energy sa majú obchodovať na alternatívnom trhu Free Market, ktorý nie je hlavným trhom burzy. Cenné papiere spoločnosti sú od roku 2008 kótované na alternatívnom trhu NewConnect burzy vo Varšave.

Bližšie informácie povieme na tlačovej konferencii, ktorá sa uskutoční tento týždeň,“ uviedol dnes Krčmář. Photon Energy bola založená v roku 2008 v Prahe, súčasné sídlo spoločnosti je v holandskom Amsterdame. Ďalšie kancelárie má firma v Česku, na Slovensku, v Nemecku, Švajčiarsku a v Austrálii.

Photon Energy doteraz postavila v Európe a Austrálii fotovoltické elektrárne s inštalovaným výkonom viac než 50 MW. Divízia Photon Energy Operations poskytuje prevádzku, servis a monitoring fotovoltických elektrární s výkonom viac než 180 MW, z toho skoro 100 MW v ČR. Okrem toho spravuje vlastné portfólio elektrární s inštalovaným výkonom 26 MW v troch krajinách na dvoch kontinentoch.

Hovorca Burzy cenných papierov Praha Jiří Kovařík povedal, že k prípadnej emisii Photon Energy nemá zatiaľ žiadnu oficiálnu informáciu. Pripomenul, že Free Market je neregulovaným, alternatívnym trhom pražskej burzy. „To znamená, že trh je regulovaný iba pravidlami burzy,“ uviedol. Jediná emisia, ktorá sa doteraz na Free markete vyskytuje, je podľa nej emisia spoločnosti Stock.

ČTK, energia.sk

Odborní partneri