Koalícia sa bude energetikou zaoberať v utorok 14. februára

Vládna koalícia sa bude energetikou zaoberať na budúci týždeň v utorok 14. februára. Uviedol to dnes po rokovaní Koaličnej rady predseda Smeru-SD Robert Fico, za účasti predsedu SNS Andreja Danka a predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára.

"Takto sme napríklad dohodnutí na utorok, že budeme mať k dispozícii jasnú predstavu Ministerstva hospodárstva SR o tom, ako sa chce štát správať v oblasti energetiky s tým, že súčasťou bude určite aj diskusia na tému, ako obsadíme post šéfa regulačného úradu, do akej miery pôjdeme, pokiaľ ide o zmenu príslušného zákona, pri rešpektovaní toho, že predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) vymenúva prezident SR na návrh vlády. Bude to teda minister hospodárstva v spolupráci so mnou, pri plnom informovaní koaličných partnerov," priblížil Fico. Premiér podľa svojich slov verí, že dohoda o šéfovi ÚRSO sa dosiahne rýchlo.

"My nechceme na naše stretnutia pozývať predstaviteľov distribučných spoločností, ale je napríklad teraz téma, ktorá sa týka Slovenských elektrární (SE),"poznamenal predseda Smeru-SD. Pri vstupe nového partnera bol podľa neho podpísaný dokument, na základe ktorého má štát možnosť uvažovať v budúcnosti o dokúpení ďalších 17 % akcií SE, k jej súčasným 34 %, a tak by štát mohol mať v Slovenských elektrárňach 51-% podiel. "Chceme hovoriť aj o tom, aké ďalšie kroky, po tom, čo sme už v minulosti urobili, sme schopní ešte v energetike na posilnenie pozície štátu urobiť," dodal Fico.

Podľa Danka dnes na rokovaní Koaličnej rady dostal minister hospodárstva SR Peter Žiga (Smer-SD) "domácu úlohu" hľadať riešenia, ako riešiť postavenie štátu v energetických podnikoch, aby štát v nich pri nebol iba štatistom. Podčiarkol zároveň, že štát musí mať v energetike dlhodobú koncepciu.

Copyright © TASR 2017

Ďalšie tlačové správy


Komunikační partneri

Odborní partneri