Poruchy dodávok elektriny po minulotýždňovom snežení už SSE-D odstránila

Žarnovica 4. decembra (TASR) - Stredoslovenská energetika - Distribúcia (SSE-D) už neeviduje žiadne odberné miesta, ktoré by boli v dôsledku minulotýždňového intenzívneho sneženia bez elektrickej energie.

"Od nedele (3.12.) večera máme všetko pod kontrolou, všetci sú pripojení. Už v nedeľu počas dňa bola situácia mierna, popoludní sme evidovali už iba okolo 70 odberateľov bez elektriny," uviedol hovorca SSE-D Miroslav Gejdoš.

Problémy v dodávkach energie spôsobilo podľa jeho slov intenzívne sneženie. V dôsledku mokrého snehu popadalo viacero stromov, čo spôsobilo skraty na vedeniach, v horších prípadoch podľa Gejdoša vedenie potrhali. Aké škody uplynulá kalamitná situácia spôsobila, zatiaľ podľa jeho slov známe nie je, vyčíslené budú v najbližších dňoch.

Na podobné kalamitné situácie je však podľa hovorcu spoločnosť pripravená. "Vždy, keď prichádza zima, nedá sa vylúčiť, že kalamita bude. Môže to byť v dôsledku sneženia, ťažkého mokrého snehu, ako to bolo teraz. Takisto to môže prísť mimo zimy, ak je silný vietor alebo búrky," skonštatoval s tým, že vietor bol hlavnou príčinou aj kalamity pred viac ako mesiacom.

Copyright © TASR 2017