Najväčší operátor siete pre nabíjanie elektromobilov v SR zjednotil cenník

Spoločnosť GreenWay vlani spoplatnila nabíjanie pre elektroautá vo svojej sieti. Po vyše roku sa rozhodla zjednotiť tri doterajšie zákaznícke programy do jedného.

Spoločnosť GreenWay Infrastructure, ktorá momentálne prevádzkuje sieť 19  rýchlonabíjacích staníc pre elektromobily na Slovensku, po viac než roku prevádzky predstavila nový cenník svojich služieb. Trojicu doterajších predplatných programov nahradil jeden. Okrem lepšej prehľadnosti firma tvrdí, že zmena sa prejaví aj vo výhodnejšej cene nabíjania pre zákazníkov.

Zjednotením cenníka chce GreenWay podľa Petra Badíka vyjsť v ústrety používateľom. „Po viac ako roku komerčnej prevádzky sme zanalyzovali množstvo nazbieraných užívateľských dát a vytvorili nový program ONE, s cieľom vyjsť v ústrety našim klientom a zvýhodniť pre nich naše služby.“

„Drvivá väčšina nabíjaní na našich staniciach je kratšia ako 45 minút. Za tento čas teraz vodiči zaplatia za prístup do siete iba jedenkrát a variabilná cena za nabíjanie je teraz výhodnejšia ako kedykoľvek predtým“, zdôraznil.

S novým programom ONE teraz 30 minút rýchleho (DC) nabíjania stojí 8,90 eur. Za tento čas získa batéria približne 18 kWh energie, čo predstavuje asi 120 km, v závislosti od štýlu jazdy, typu elektromobilu a počasia. Pri pomalom (AC) nabíjaní klient nabije 18kWh so 6,6 kW palubnou nabíjačkou za 180 minút a 9,20 eur a s 11 kW palubnou nabíjačkou za 90 minút a 4,60 eur. DC nabíjanie tak pre väčšinu užívateľov zlacnelo až do 50% a AC nabíjanie aj o viac ako 50%, v závislosti od dĺžky trvania nabíjania.

Podľa spoločnosti sa zjednodušil aj nový aj proces registrácie nových klientov. Výhodnejšie by mali byť aj ceny nabíjanie na AC konektoroch. „ Do budúcna predpokladáme spoplatnenie nabíjania na základe spotrebovanej energie (v kWh) hneď ako sa v tejto oblasti vyjasní legislatíva“, uzavrel.

© energia.sk