Na severe stredného Slovenska je bez elektriny už len 70 odberných miest SSE-D

Žilina 11. decembra (TASR) – Na severe stredného Slovenska bolo v dôsledku silného vetra v pondelok popoludní bez elektrickej energie už len 70 odberných miest Stredoslovenskej energetiky – Distribúcie (SSE-D). TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Miroslav Gejdoš.

Doplnil, že ide o odberné miesta v osade Štefanová vo Vrátnej doline, v Tvrdošíne a v Blatnici pri Martine. "Ak sa nestane nič mimoriadne, elektrikári by mali pripojiť všetkých odberateľov počas najbližších hodín. Momentálne je situácia na strednom Slovensku v súvislosti s poruchami elektrického vedenia pokojná a pod kontrolou. Ako sa bude vyvíjať do večera a počas noci, bude závisieť najmä od vetra, dažďa a prípadného sneženia," uviedol Gejdoš.

Silný nárazový vietor a popadané stromy spôsobili podľa neho na severe stredného Slovenska za posledných 24 hodín výpadky elektriny na viac ako 30.000 odberných miestach a poruchy tak získali status kalamity. "Situácia sa začala komplikovať v nedeľu (10.12.) večer, keď začal fúkať na severe stredného Slovenska silný vietor. Poruchy postupne pribúdali najmä na Orave a v Terchovej. O 23. hodine sme registrovali bez elektriny asi 2600 domácností. Ráno o 7. hodine ich bolo už len 550, ale počas dnešného dopoludnia počet opäť stúpol na 3500. Vtedy boli najviac postihnuté lokality na hornej Orave, dolnom Liptove a na Horehroní. Pracovníci SSE-D však vďaka rýchlemu nasadeniu odstránili väčšinu porúch počas dvoch hodín," dodal Gejdoš.

Copyright © TASR 2017